Telefon +36 1 4433 433 | Email bejelentkezes@bmm.hu

Ergoterápia a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelőben

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Óra

Online időpontfoglalás

Óra

Online időpontfoglalás


Az ergoterápia legfőbb célja, hogy segítséget nyújtson a pácineseknek betegség, vagy sérülés következtében elvesztett képességeik visszaszerzésében. A terápia fő feladatai közé tartozik a műtétek, vagy reumatológiai kórképek által kialakult mozgás nehezítettség és fájdalom kezelése.


Rigó Eszter

Rigó Eszter

Ergoterapeuta,
Okleveles gyógymasszőr

Az ergoterápia eszközei:

Az ergoterápia fejlesztési területei igen sokrétűek, a pácienseket teljes egészükben kezeli. A foglalkozások alkalmával betegségtől, illetve problémától függően fejleszti a nagy mozgásokat, a finommotorikus mozgásokat (kéz és ujjak mozgás), kognitív funkciókat (írás, olvasás, memória), a téri-vizuális funkciókat ( térérzékelés, célirányos/célzó mozgások), valamint az önellátási funkciókat.

Az ergoterápia az ismertebb felső végtagi és kéz tornákon kívül, speciális a mindennapi tevékenységeket modellező eszközöket használ a megfelelő fejlődés érdekében.

Ezek az eszközök lehetnek:

  • Gyakorló eszközök (pl.:labdák, csipeszek, különböző erősségű gumik és szalagok)
  • Tevékenységet segítő eszközök (pl: zokni/harisnya húzó, tisztálkodó eszközök, speciális evőeszközök, ortézisek)
  • Szabadidős eszközök (pl.: a beteg állapotához megfelelő hobbi)
Ergoterápia foglalkozás

Kinek ajánlott az ergoterápia?

Az ergoterápia azok számára javasolt, akik valamilyen felső végtagi megbetegedésben szenvednek, illetve váll-, könyök-, csukló vagy kéz sérülést szenvedtek. Például:


A mozgásszervi elváltozások mellett az ergoterápia kognitív fejlesztéssel különböző neurológiai betegségek rehabilitálásával is foglalkozik. Ilyenek a:

Mi történik az ergoterápiás foglalkozáson?

Ergoterápián különböző életkorú emberek vesznek részt, akik valamilyen testi, lelki, intellektuális vagy szenzoros sérülést szenvedtek. A foglalkozások mindig felméréssel indulnak, ezáltal teljesen személyre szabott terápiát alkalmazunk minden páciensél. Az ergoterápiában az egyszerű felső végtagi- és kéz tornák mellett speciális eszközökkel is segítjük a beteg fejlődését. A mozgás javítása mellett fontos cél az önellátás fejlesztése az erre irányuló különböző technikák megtanítása és speciális segédeszközök használatának az elsajátítása. A terápia keretein belül a pácienseket és családjukat tanácsadással, valamint a gyorsabb fejlődés érdekében otthon végezhető feladatokkal segítjük.

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Óra

Online időpontfoglalás

Óra

Online időpontfoglalás

Ergoterápiás kezelés

Ergoterápia a kézműtétek után:

Kézműtétek után a páciensek nagy többsége tapasztal lokálisan vagy az egész végtagra kiterjedően fájdalmat, zsibbadást vagy mozgáskorlátozottságot. Az ergoterápia egyénre szabott tornával és speciális eszközök segítségével tudja elősegíteni a mihamarabbi gyógyulást. A terápia alatt nem csak az adott problémát kezeljük, hanem az ellenkező oldali végtaggal is foglalkozunk a túlterhelés kialakulásának megelőzése érdekében.

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Óra

Online időpontfoglalás

Óra

Online időpontfoglalás

Ergoterápia a reumatológiában:

A reumatikus megbetegedések vezető tünetei közé tartoznak a folyamatos vagy hullámzó ízületi fájdalmak, átmenetileg vagy állandóan tapasztalható ízületi merevség, illetve hosszú távon kialakuló ízületi mozgástartomány csökkenés. Ilyen észlelhető tünetek lehetnek a finommozgások terén az írás, ruha gombolás, kulcs elfordítás, fogás nehezítettsége, valamint nagy mozgásoknál a kabát felvételnél, magas polcra pakolásnál, fésülködésnél tapasztalható reumatikus fájdalom illetve mozgás beszűkülés.

Az ergoterápia célja ilyen esetekben, elsősorban az ízületi mozgások javítása az izmok erősítése és a páciens számára a megfelelő speciális segédeszközök kiválasztása, amik segítik a beteget a mindennapi életvitelének a fájdalommentes kivitelezésében.

Ergoterápia az agysérülések utáni rehabilitációban:

A szerzett agysérülésekről felnőttkorban akkor beszélünk, ha a páciensnél valamely agyi területen tumort diagnosztizáltak, műtéti beavatkozáson esett át, vagy traumás fejsérülést, illetve agyi érkatasztrófát szenvedett (stroke). Ilyen esetekben az agyi érintettség elhelyezkedésétől és mértékétől függően a páciens panaszai és tünetei nagyon eltérőek és egyediek lehetnek. A tünetek megjelenhetnek intellektuális, beszéd, olvasás-írás, vagy mozgás deficitben stb. Az ergoterápia fő célja az agysérülések után, hogy pontosan felmérje a páciens aktuális állapotát és ennek megfelelően a beteg és családja együttes bevonásával rövid- és hosszútávú, de elérhető célokat fogalmazzanak meg. Ezen ergoterápiás terv alapján haladva történik a páciens kognitív (mentális), mozgás-, és önellátás fejlesztése.


A Budapesti Mozgásszervi Magánrendelő két helyszínén is elérhető az ergoterápia! Forduljon bizalommal Rigó Eszterhez, a BMM ergoterápia specialistájához, aki nagyfokú empátiával és szaktudásával örömmel segít!
Időpontfoglalás: +36 (1) 44-33-433