Telefon +36 1 4433 433 | Email bejelentkezes@bmm.hu

Gyógytorna

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Óra

Online időpontfoglalás

Óra

Online időpontfoglalás

Mire jó a gyógytorna?

A gyógytorna a páciens összes panaszának csökkentésére, vagy megelőzésére irányuló (nem műtéti) kezelés.

Széles körben alkalmazható a teljesség igénye nélkül, műtétek előtt és után, sportsérüléseknél, mozgásszervi balesetek után, mozgásszervi születési rendellenességeknél, gerincferdülésnél, szülés felkészítésként, szülés utáni regenerációként, autoimmun megbetegedésben szenvedőknél - a tünetek lassítására, szintentartásra, ízületi-, izom-, és szalag sérülés esetén, porckorong degeneráció következtében, csontritkulásnál, neurológiai-, belgyógyászati-, és egyéb speciális betegségek kialakulását követően vagy megelőzésként ülőmunkát végzőknél.

Számos esetben, rendszeresen alkalmazva akár a műtéti beavatkozás is elkerülhető! Magánrendelőnkben egyéni gyógytornát alkalmazunk, pácienseink igényeire és panaszaira szabva. Az általunk alkalmazott speciális technikákról itt tájékozódhat:

Sportrehabilitáció

Mi a különbség a fizioterápia és a fizikoterápia között?

A fizioterápia a természetes erők felhasználását jelenti a kezeléseknél:

  • saját izomerő,
  • masszázs,
  • balneoterápia,
  • helioterápia.

A fizikoterápia viszont tisztán a fizikai erők felhasználása, ahol általában elektromosság segítségével fény, hő, vagy mechanikai energiával kezelünk. Ilyen a TENS, az ultrahangos kezelés, a lágy lézer, a lökéshullám terápia, a hullámmasszázs, a szelektív ingeráram kezelés, stb.

Három fő részre oszthatóak a gyógytorna technikák:

  • Aktív torna gyakorlatokra
  • Manuális technikákra; ez ízületi-csontos és lágyrészek kezelésekből áll
  • Fizikoterápiás kezelésekre

Milyen módszereket alkalmazunk a kezelések során?

Mindig azt a legrelevánsabb kezelést alkalmazzuk a terápia alatt, amiben a gyógytornász jártas, és ami egyénileg a páciens problémájára adaptált. Ez lehet keringés javítás, mozgásterjedelem növelés, izom erősítés, Schroth terápia a gerincferdülés kezelésére- elsősorban fejlődésben lévő gyerekeknek, manuálterápia, lágyrész kezelés az izmok és szövetek regenerálására, (kézzel, SMR hengerrel, flossinggal, köpöllyel, egyéb eszközös technikákkal) gépi terápia, fizikoterápia fájdalomcsillapításra, gyengült- bénult izmok erősítésére, izomlazításra, kineziotape felhelyezése.

Érdemes megfogalmazni, hogy leghatékonyabb mindig az aktív torna. Ha valami miatt ez akadályozott, akkor segítségül hívhatóak az egyéb technikák és módszerek kiegészítésképp.

Házi feladatot is adunk a pácienseknek, aminek segítségével fel tudják idézni és be tudják gyakorolni az órán végzett aktív gyakorlatokat. Ebben a Physiotec nevű kanadai program van segítségünkre. Itt egy rövid videó és leírás készült minden egyes gyakorlatról egy több ezer gyakorlatos adatbázisban.

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Óra

Online időpontfoglalás

Óra

Online időpontfoglalás

Mi a gyógytorna állapotfelmérés menete?

A gyógytorna állapotfelmérés a szakorvosi konzultáció után, a gyógytornásszal való találkozás első alkalmával történik. Mindig alapos kikérdezéssel kezdünk; a páciens jelenlegi és korábbi panaszairól, műtétekről, sportos előéletéről, munkakörülményeiről, és tulajdonképpen mindenről, ami befolyásolhatja a panaszokat. Ez után megtekintjük a pácienst alsóneműben, felmérjük a mozgástartományait, az izomerőket, és ha van képalkotó felvétele, akkor azt együtt megnézzük és megbeszéljük a rajta látottakat. (nem csak a leírást!) Végül meghatározzuk a kezelés menetét, kitűzzük közösen a célokat, és belecsapunk a tornába.

Teljes értékű torna/kezelés viszont ritkán fér bele az első alkalomba, mivel legtöbbször a feljebb felsoroltakra érdemes elegendő időt szánni, így a lényegi kezelés a második alkalomra marad.

Műtétre felkészítő gyógytorna

Az úgynevezett preoperatív gyógytornát tervezett operációk előtt alkalmazzuk. A kezelések célja, hogy a probléma függvényében a pácienst előkészítjük a beavatkozásra, hogy a műtét a lehető legjobb eredményt érhesse el. Személyre szabva, a környező ízületek kezelésével, és ergonómiai tanácsokkal izomzatilag felkészítjük a pácienst, illetve igyekszünk megteremteni a számára legoptimálisabb rehabilitációs lehetőségek feltételeit.

Isiász kezelése gyógytorna

Rehabilitációs gyógytorna

A rehabilitációs gyógytornát két nagyobb részkategóriára osztjuk:

A postoperatív gyógytorna során, a műtéten már átesett pácienst kezeljük. Személyre szabott terápiával megtanítjuk a kontraindikált mozgásokra, valamint a rehabilitációs stádiumnak megfelelő terv szerint fokozatosan visszaállítjuk az érintett terület funkcióit.

Sportrehabilitáció esetén a sportolás közben hirtelen bekövetkező sérülések, mint például törés, rándulás, ficam, valamint a hosszú ideig, esetlegesen helytelenül végzett sportolás következményeinek, mint pl. ízületi kopások gyógyítását végezzük. A hatékony kezelés alapja, hogy funkcionális szemléletű terápiát alkalmazunk, azaz a gyakorlatok, módszerek elsődleges fő céljaként a megfelelő ízületi és komplex testi működés visszaállítása helyeződik előtérbe. A terápia során a második fő szempont az újrasérülés kockázatának csökkentése megelőző gyakorlatokkal.

Mit tartalmaz a rehabilitációs gyógytorna?

  • Sérülés terapizálása
  • Nyirokterápia, hegkezelés
  • Koordinációs tréning
  • Erőtréning, cardiotréning
  • Egyensúly gyakorlatok, dinamikus stabilizáció
  • Proprioceptív tréning
  • Funkcionális terápia, sportmozdulati tréning

Gyógytornász fizioterapeutáink

Nagy Gabriella

Nagy Gabriella

Gyógytornász

Sándor Dorottya

Sándor Dorottya Lilla

Gyógytornász

Szabó Lóránd

Szabó Lóránd

Gyógytornász - Fizioterapeuta

Tatai Krisztina

Tatai Krisztina

Gyógytornász

Akár mára, holnapra vagy szombatra vasárnapra is tudunk időpontot adni

Térdegészség Titkai

Online Konferencia

Regisztráljon
az ingyenes eseményre.

A konferencián lerántjuk a leplet a térdpanaszokról és kezelési lehetőségekről.

 

You have Successfully Subscribed!